Le Meridien Khao Lak Resort & Spa

Om hotellet

  • 5*
    Offisiell klassifisering
  • WiFi

Rett ved den rolige Bangsakstranden i Khao Lak

På Le Meridien Khao Lak Resort & Spa bor du i rolige omgivelser ved Bangsakstranden i Khao Lak-området. Alle rom har plass til fire personer og du kan bestille rom med direkte utgang til basseng samt All Inclusive. Det er gåavstand til restauranter og minimarkeder.

Bangsakområdet der hotellet ligger er rolig og fredelig. Her kan du ligge i en solseng ved stranden og høre på havets brus. Det finnes et par restauranter i nærheten. Vil du shoppe kan du ta tuk tuk noen minutter til Bang Muang med sitt populære søndagsmarked eller sørover til Khao Lak sentrum dit hotellet har en shuttlebuss.

Tre bassengområder

Le Meridien Khao Lak Resort & Spa ligger rett ved stranden, og har i tillegg tre store bassengområder. Det gjør at alle rommene har utsikt mot noen av bassengene. Rom med markterrasse har direkte utgang til et av bassengene. Det står solsenger rundt bassengene og ved strandkanten.

Spa og treningsrom

Vil du bytte solsengen mot en massasjeseng kan du bestille time i hotellets spa. Husk treningsklær hvis du vil trene i hotellets treningsrom.

  • Antall rom : 269

Kort om hotellet

Bad/strand
20 m - 100 m
Utendørsbasseng/Barnebasseng
Ja/Ja
Sentrum/Shopping
17 km/17 km
Restaurant/Bar
Ja/Ja
Transfertid
Ca. 2–3 timer

Gjennomsnittstemperatur i Khao Lak

Adresse og telefon

Adresse
Bangsak Beach, Khao Lak, Thailand.
Telefon
+66-76429000

Viktig informasjon

Hotellet het tidligere Bangsak Merlin Khao Lak Resort.

Kredittkortnummer eller kontanter leveres ved innsjekking som depositum, 1000 THB per rom per dag (ca. kr 320 per rom per dag). Gjester med all inclusive betaler lavere depositum, ca. 500 THB per rom per dag.

Strand- og naturområde med lokal trafikk. Ved enkelte anledninger arrangeres private arrangementer på Le Meridien Khaolak Resort & Spa, noe som kan innebære at enkelte restauranter, barer eller bassengområder er reservert for inviterte gjester. Alternative fasiliteter vil imidlertid alltid være tilgjengelige for deg som gjest.

Resepsjon 24 timer
Ja
Offisiell klassifisering
*****
Bygget
2016
Antall rom
269
Strømstyrke
220
American Express
Ja
MasterCard
Ja
Visa
Ja
Minibank på hotellet
Ja
Parkering
Ja
WiFi
Ja
WiFi i fellesområdene uten kostnad
Ja
WiFi i rommene/leilighetene uten kostnad
Ja
Trafikk
Lokaltrafikk

Rommene

Rom med direkte utgang til basseng har 12 års aldersgrense.

WiFi
Ja
Dobbeltrom
36 m2
Minisafe
Ja
Minisafe uten kostnad
Ja
Luftkondisjonering
Ja
Luftkondisjonering uten kostnad
Ja
Kjøleskap
Ja
Roomservice
Ja
Rengjøring
7 dager per uke
Hårføner
Ja
Vannkoker
Ja
Tv
Ja
Telefon
Ja
Dusj/wc
Ja
Bad/dusj og wc
Ja

Senger

Grand lit
140x200 cm
Sovesofa
90x200 cm
Dobbeltseng
Ja
Grand lit
Ja
King size
Ja

Mat og drikke

Hotellet har tre restauranter og tre barer. Hovedrestauranten heter The Nest, og er åpen for frokost, lunsj og middag.

Hotellets strandrestaurant Beach Grill er åpen kl. 12–22. Den tredje restauranten The Pizzeria er åpen kl. 12–22.

Frokostbuffé er inkludert.

Som tilvalg kan du bestille halvpensjon med middagsbuffé, eller all inclusive der alle måltider og drikke er inkludert. Bestiller du halvpensjon eller all inclusive kan du spise i alle tre restaurantene på hotellet.

Utenfor hotellet finnes noen få restauranter i gangavstand, både ved veien og stranden.

Bestiller du All Inclusive er dette inkludert Frokost-, lunsj- og middagsbuffé med lokal vin, øl, brus eller vann.

Barservering i lobbybaren Latitude 08 kl. 11–23, med nasjonal alkohol, vin, øl, brus og mineralvann.

Om ettermiddagen serveres enkle småretter i en av barene.

Til lunsj samt i lavsesong, dvs. i begynnelsen og slutten av sesongen, kan evt. menymåltider serveres istedenfor buffémåltider.

Middagsantrekk: pent tøy til middag, langbukser for menn og ikke gjennomsiktige overdeler for kvinner.

Øvrig informasjon

Restaurant- og bartider meddeles ved ankomst. Innholdet kan endres i løpet av sesongen. Enkelte aktiviteter er inkludert til begrensede tider.

Restaurant
Ja
Bar
Ja
Barer
3
Bassengbar
Ja
Snackbar
Ja
Frokost
Buffé
Middag
Buffé
Halvpensjon
Ja
All Inclusive
Ja
Halvpensjon er frokost og middag
Ja
Middagsantrekk
Ja
Antall restauranter
3

Avstand

Kostnadsfri busservice til Khao Lak sentrum to ganger i uken (torsdager og søndager).

Transferbuss
100 m
Hotellpersonalet bærer bagasjen
Ja
Shopping
17 km
Minimarked
200 m
Sentrum
17 km

Strand

Bad/strand (korteste avstand)
20 m
Bad/strand (maks avstand)
100 m
Type strand
Sandstrand

Basseng

Barnebasseng finnes, barn kan også bade i de andre bassengene sammen med foreldre.

Utendørsbasseng
Ja
Barnebasseng
Ja
Dybde i barnebasseng
60 cm
Basseng
Ja
Ferskvannsbasseng
Ja
Bassenghåndkle
Ja
Oppvarmet basseng i perioden:
-

Avslapping

Spa
Ja
Massasje
Ja

Sport

Treningsrom
Ja

Barn og ungdom

Barneseng
Ja
Barnestol i restaurantene
Ja

Tilgjengelighet

Bygninger
4
Antall etasjer i den laveste bygningen
4
Heis
Ja
Handikaptilpassede rom/leiligheter (på forespørsel)
3

Vår service: TUI-guider på hotellet og TUI-appen døgnet rundt

  • Gjelder fra 2024-11-01 til 2025-05-01
  • Gjelder fra 2025-11-01 til 2026-05-01

Møt TUI-guidene på hotellet

Vårt internasjonale guideteam er på hotellet minst et par ganger i uken. Vi kan hjelpe deg med å bestille utflukter og leiebil, gi deg restauranttips og vise deg hvor du finner den beste shoppingen eller de fineste strendene. Vi hjelper selvfølgelig også med praktiske spørsmål som kan dukke opp, slik at du får en fin og avslappende ferie.

Service via TUI-appen døgnet rundt

TUI-appen er den enkleste måten å nå oss når det passer deg. Under Spør guidene i appen kan du sende meldinger på norsk og få raske svar, både før og under ferien din. Du kan også nå oss på telefon døgnet rundt for hastesaker.

Komme til hotellet

Flytid

Flytiden varierer avhengig av hvilken dato og flyløsning du velger.

Transfertid

Beregnet transfertid: ca. 2 timer fra Phuket flyplass og ca. 2–3 timer fra Krabis flyplass.

Bestill transferbuss eller privat transport med taxi eller minibuss. Når du bestiller vil du se alternativene som er tilgjengelige.

Her kan du lese mer om transport

Avstand

Kostnadsfri busservice til Khao Lak sentrum to ganger i uken (torsdager og søndager).

Transferbuss
100 m
Hotellpersonalet bærer bagasjen
Ja
Shopping
17 km
Minimarked
200 m
Sentrum
17 km

Strand

Bad/strand (korteste avstand)
20 m
Bad/strand (maks avstand)
100 m
Type strand
Sandstrand

Kundevurderinger

TUIs kundevurderinger

8.6 av 10

105 Kundevurderinger
  • Rengjøring
    8.6 av 10
  • Maten
    8.3 av 10
  • Bassenget
    8.9 av 10
  • Hotellservice
    9.1 av 10
  • Rom
    8.9 av 10

Sist oppdatert: 24.03.2025

>

Kundevurderinger

  • 2 av 10
Som sagt Indiske bryllup ødela veldig mye.
>

Flott hotell med fin beliggenhet, hyggelige ansatte og god mat

  • 10 av 10
Et veldig bra hotell og en flott ferieopplevelse. Vi hadde 12 overnattinger på hotellet gjennom julen. De ansatte på hotellet var utrolig hyggelige og flinke til å stå på, og fikset alt man spurte om. Maten og drikke på hotellet var veldig bra. Vi hadde all inclusive, og det vil vi definitivt anbefale. Det er høye priser på mat og drikke på dette hotellet dersom man skal kjøpe lunsj, middag og drikke gjennom dagen. Selv om all inclusive koster en del, så sparer man mye sammenlignet med om man skulle kjøpt alt på hotellet. God is og kaffe på isbaren le scoop er også inkludert i all inclusive. Buffeten på the Nest varierte fra dag til dag, og var veldig bra. Også bra a la carte meny. Hotellet har en fin beliggenhet i et rolig område, med en fin sandstrand, men det er noen koraller innerst slik at badesko anbefales. Det var alltid tilgjengelige solstoler på stranden (kunne ha vært noen flere parasoller), og de som jobbet der var veldig imøtekommende og fikset alltid solstoler. De fjernet håndklær fra reserverte solstoler som ikke var i bruk (var en 1-times regel). Kan også låne gratis kajakk og sup brett. Skal vi trekke frem noe negativt, så var det et stort indisk bryllup på hotellet de tre første dagene vi var der. Da ble deler av hotellet sperret av, f.eks. det ene svømmebassenget den ene dagen, og hotellets strandbar på kvelden en av de andre dagene. Men hotellets ansatte var stort sett veldig flinke til å fikse ting som følge av dette, slik at de andre gjestene skulle bli minst mulig forstyrret. Det er mulig å se datoer på hotellet nettside når det er arrangementer der frem i tid. Dersom det hadde vært brylluper nærmest hele tiden, ville jeg valgt et annet hotell. Det var for øvrig en blanding av gjester på hotellet fra forskjellige land. Ikke så mange skandinaviske gjester når vi var der, men en del var det. Mange barnefamilier på hotellet. En annen sak som kan nevnes er at vi hadde tenkt å være med på en TUI utflukt til James Bond Island, men fikk beskjed om at den turen startet med å bli plukket opp kl 04 om natten på hotellet, og retur ca. 18. Det er helt håpløse tidspunkter for en utflukt når man har ferie. Hvem orker å stå opp midt på natten for en utflukt. Det ble derfor til at vi ikke meldte oss på. Her bør TUI tilby utflukter med kortere totaltid, og med oppstart i normaltid på morgenen. Men alt i alt er vi som nevnt veldig fornøyde med oppholdet, og reiser gjerne tilbake til dette hotellet en annen gang.