Be Live Adults Only Marivent

  • Voksne & venner
  • Cala Mayor, Mallorca, Spania
  • TUIs kundevurderinger:

Om hotellet

Hotell for voksne nær stranden og Palma

Hotellet Be Live Adults Only Marivent på Mallorca er bare for voksne. Hotellet har blant annet spa og treningsrom og ligger rett ved stranden i Cala Mayor, bare fem kilometer fra Palma by. Hotellet har basseng, spa og treningsrom.

Hotellets beliggenhet lar deg enkelt kombinere stranden med besøk i Palma. I nærheten har du den offentlige stranden og Cala Mayors restauranter, barer og shopping.

Bassengområde med utsikt over havet

Hotellet har en egen strandbar og fra bassengområdet har du panoramautsikt mot Middelhavet og bassengbaren serverer drikke. Midt på den offentlige stranden under et skyggefullt tak kan du slå deg ned på hotellets strandbar Pelicano.

Spa og treningsrom

I tillegg til restaurant, kafé og bassengbar har hotellet treningsrom og spa. Spa-avdelingen har boblebad, badstue, massasje og ulike skjønnhetsbehandlinger.

Nær sentrum av Palma

Hvis du vil inn til sentrum av Palma eller på shoppingsenteret i Porto Pi kan du sykle eller ta bussen som stanser ved hotellet. Det er 10 minutter til havnen i Portals Nous med bil. Du kan leie bil, så du enkelt kan oppleve hele Mallorca.

Be Live Adults Only Marivent ønsker gjester fra 16 år velkommen

  • Antall rom : 143

Kort om hotellet

Bad/strand
25 m
Utendørsbasseng/Barnebasseng
Ja/Nei
Sentrum/Shopping
200 m/3 km
Restaurant/Bar
Ja/Ja
Transfertid
ca. 30 min

Gjennomsnittstemperatur i Cala Mayor

Miljø- og bærekraftsertifisert

Dette er et av våre miljø- og bærekraftssertifiserte hotell. Når du velger dette hotellet bidrar du til TUI Care Travel og mer bærekraftige reiser.

Les mer om TUI Care Travel og våre sertifiserte hotell

Adresse og telefon

Adresse
Gavina, 9. 07015 Palma De Mallorca, Spain.
Telefon
+34 -971 40 00 89

Viktig informasjon

Rommene har åpen planløsning uten dør til badeet, en dør med frostet glass skiller toalettet fra baderommet.

Strandområde med lokaltrafikk.

Hotellets underholdning kan forstyrre noen rom nær scenen. Musikk fra stranden kan til tider forstyrre.

Resepsjon 24 timer
Ja
Offisiell klassifisering
****
Bygget
1963
Sist oppusset
2012
Antall rom
143
Strømstyrke
220
American Express
Ja
MasterCard
Ja
Visa
Ja
Område
Strandområde
WiFi
Ja
WiFi i fellesområdene uten kostnad
Ja
WiFi i rommene/leilighetene uten kostnad
Ja
Støynivå
Til tider forstyrrende
Trafikk
Lokaltrafikk
Kun for voksne
Ja

Rommene

Bestiller du et Club-rom er de utstyrt med ekstra fasiliteter som iPod-høytalere, strandhåndkle og minisafe uten kostnad samt en Nespresso kaffemaskin.

WiFi
Ja
Dobbeltrom
22 m2
Minisafe
Ja
Minisafe mot kostnad
Ja
Luftkondisjonering
Ja
Luftkondisjonering uten kostnad
Ja
Luftkondisjonering i perioden:
1/5-31/10
Sentralvarme
Ja
Kjøleskap
Ja
Rengjøring
7 dager per uke
Hårføner
Ja
Tv
Ja
Telefon
Ja
Dusj/wc
Ja

Senger

Enkeltseng
90x200 cm
Dobbeltseng
Ja
Enkeltseng
Ja

Mat og drikke

Frokost er inkludert i reisens pris. Som tilvalg kan du bestille halvpensjon.

I sommersesongen, mai til og med oktober, kan du spise middag i hotellets restaurant eller på à la carte-restaurantene La Plaza, Pelicano og Masaï. For middag i à la carte-restaurantene er det nødvendig med bordreservasjon som gjøres på stedet.

Restaurantene Pelicano, Plaza og Massai er åpne hvis været tillater det, og de ønsker også gjester, både voksne og barn som ikke bor på hotellet velkommen.

Restaurant
Ja
Bar
Ja
Barer
3
Bassengbar
Ja
Snackbar
Ja
Frokost
Buffé
Middag
Meny
Halvpensjon
Ja
Halvpensjon er frokost og middag
Ja

Avstand

Transferbuss
100 m
Bussholdeplass
100 m
Shopping
3 km
Minimarked
50 m
Sentrum
200 m
Minibank
200 m

Strand

Begrenset antall solsenger på stranden mot kostnad.

Bad/strand (korteste avstand)
25 m
Type strand
Sandstrand

Basseng

Bassenget og Jacuzzien er stengt i vinterhalvåret, eksakt periode avhenger av været.

Utendørsbasseng
Ja
Barnebasseng
Nei
Basseng
Ja
Ferskvannsbasseng
Ja
Lengde
18 m
Bredde
7 m
Bassenghåndkle
Ja
Bassenghåndkle mot depositum
Ja
Boblebad
Ja

Avslapping

Spaet er åpent mai–oktober. Inngang til spa mot kostnad. Åpningstidene kan variere.

Spa
Ja
Massasje
Ja
Badstue
Ja

Sport

Treningsrom
Ja

Tilgjengelighet

Bygninger
2
Antall etasjer i den laveste bygningen
7
Heis
Ja
Heisdør (bredde)
70 cm
Hotellområdet er egnet for rullestolbrukere
Ja
Handikaptilpassede rom/leiligheter (på forespørsel)
7
Rampe til resepsjonen
Ja
Romdør (bredde)
80 cm

Vår service: Døgnet rundt via TUI-appen

  • Gjelder fra 2025-11-01 til 2026-05-01

Service via TUI-appen

TUI-appen er den enkleste måten å nå oss døgnet rundt, når det passer deg. Via Spør guidene i appen kan du sende meldinger på norsk og få raske svar, både før og under ferien din. Vi kan hjelpe deg med å bestille utflukter og leiebil, gi deg restauranttips og vise deg hvor du finner den beste shoppingen eller de fineste strendene. Vi hjelper selvfølgelig også med praktiske spørsmål som kan dukke opp, slik at du får en fin og avslappende ferie. Du kan også nå oss på telefon døgnet rundt for hastesaker.

Vår service: TUI-guider på hotellet og TUI-appen døgnet rundt

  • Gjelder fra 2025-05-01 til 2025-11-01
  • Gjelder fra 2026-05-01 til 2026-11-01

Møt TUI-guidene på hotellet

Vårt internasjonale guideteam er på hotellet minst et par ganger i uken. Vi kan hjelpe deg med å bestille utflukter og leiebil, gi deg restauranttips og vise deg hvor du finner den beste shoppingen eller de fineste strendene. Vi hjelper selvfølgelig også med praktiske spørsmål som kan dukke opp, slik at du får en fin og avslappende ferie.

Service via TUI-appen døgnet rundt

TUI-appen er den enkleste måten å nå oss når det passer deg. Under Spør guidene i appen kan du sende meldinger på norsk og få raske svar, både før og under ferien din. Du kan også nå oss på telefon døgnet rundt for hastesaker.

Komme til hotellet

Flytid

Charterfly: Ca. 3 t 40 min fra Oslo/Gardermoen.

Rutefly: Flytiden varierer avhengig av hvilken dato og flyløsning du velger.

Transfertid

Beregnet transfertid er cirka 30 minutter fra flyplassen, Palma de Mallorca Airport (PMI). Når du bestiller reisen ser du hvilke transferalternativer som er tilgjengelige. Du kan også bestille transfer ved å logge deg inn på myTUI-kontoen din etter du har bestilt reisen. Her kan du lese mer om transport »

Avstand

Transferbuss
100 m
Bussholdeplass
100 m
Shopping
3 km
Minimarked
50 m
Sentrum
200 m
Minibank
200 m

Strand

Begrenset antall solsenger på stranden mot kostnad.

Bad/strand (korteste avstand)
25 m
Type strand
Sandstrand

Kundevurderinger

TUIs kundevurderinger

7.6 av 10

551 Kundevurderinger
  • Rengjøring
    8.2 av 10
  • Maten
    8 av 10
  • Bassenget
    7.7 av 10
  • Hotellservice
    8.2 av 10
  • Rom
    7.4 av 10

Sist oppdatert: 01.10.2025

Veldig fornøyd

  • 10 av 10
Hotellet hadde fin beliggenhet og ansatte var høflige og serviceorienterte. De hadde også nydelig frokost hele uken.

Cala Major

  • 10 av 10
Veldig fin plass,fint hotell å nydelig utsikt .var misfornøyd med at vi ikke ble bringt helt fram til hotell,men ble satt av lengre oppi gata.det var god plass for buss å snu ved hotell så skjønner ikke hvorfor han kjørte helt fram.

Slitt hotell.

  • 6 av 10
For lite basseng/bassengområde. Lite plasser i skyggen for rekreasjon. Slitt hotell. Dårlig restaurant, lite utvalg i barene (øl), veldig bra frokost.

Reise

  • 5 av 10
Beskrevet innledningsvis

Ferie på Cala Major, Mallorca

  • 8 av 10
Hotellet vi fikk til slutt var vi godt fornøyde med. Tilfredsstillende rom, hyggelig personale, god frokost.

Ok

  • 6 av 10
Helt ok til pris.
Middelmådig frokost.

Anmeldelse

  • 6 av 10
Det var ett greit fint hotell

Kundevurderinger

  • 5 av 10
Hotellet i seg selv er fint. Bra plassering ved stranden, og nært butikker og restauranter. Spa-avdeling har de også. Rommene bærer noe preg av at det er slitt, men ikke noe som utgjør noe for trivsel og komfort.

Hadde i utgangspunktet ikke høye forventninger til frokosten, men hvis du ikke tåler gluten og ønsker frokost - ikke dra dit. Dog er vi totalt sett fornøyd med oppholdet vårt!

Palma

  • 10 av 10
Personalet var engler alle sammen

Voksen hotell Cala Major

  • 9 av 10
Hotellet er helt ok, hyggelige folk i resepsjonen, veldig god frokost, fint basseng område med regler vedrørende solsenger som ikke blir overholdt. Det står at en ikke kan reservere solsengene, men de beste sengene får håndkle over seg før klokken 08.00 og solen kommer klokken 10.00.
Det hadde vært kjekt med flere engelsk talende TV kanaler. Vi fant bare en, det var BBC nyheter. Mange tyske og andre språk. Underholdningen om kvelden var ok, blant annet et veldig godt flamenco show, men vi var bare 5 gjester tilstede da de startet. Veldig dårlig annonsert, men det er jo hotellets problem. Vi kan tenke oss å komme tilbake til dette hotellet.

Kundevurderinger

  • av 10
  • Anonym