Relaxia Beverly Park

  • Playa del Ingles, Gran Canaria, Kanariøyene, Spania
  • TUIs kundevurderinger:

Om hotellet

  • 3*
    Offisiell klassifisering
  • WiFi

Strandnært i en roligere del av Playa del Inglés

Relaxia Beverly Park er et hotell for hele familien nær stranden i en roligere del av Playa del Inglés. Her kan du velge mellom flere basseng og vil du ta et bad i havet ligger stranden på den andre siden av gaten. Frokost er inkludert og halvpensjon og All Inclusive kan bestilles som tilvalg.

Selv om du bor en roligere del har du gåavstand til shopping og fornøyelser. Gå en tur langs strandpromenaden som tar deg helt inn til sentrum.

Flere basseng og bassengbar

Hotellet har tre basseng som er omgitt av solsenger og parasoller. Det finnes også to separate barnebasseng for de minste. Vil du ha en avkjølende drikke eller enkel snacks på dagtid finnes det også en bassengbar på området.

Aktiviteter og lek

På Relaxia Beverly Park finnes det noe for alle aldre. Du kan blant annet velge mellom å spille minigolf og biljard. For de yngre finnes en lekeplass og aktiviteter.

  • Antall rom : 481

Kort om hotellet

Bad/strand
50 m - 100 m
Utendørsbasseng/Barnebasseng
Ja/Ja
Sentrum/Shopping
1.5 km/300 m
Restaurant
Ja
Transfertid
ca. 40 min

Gjennomsnittstemperatur i Playa del Ingles

Adresse og telefon

Adresse
C/ Hamburgo, 10 Playa del Ingés 35100 Maspalomas (Gran Canaria)
Telefon
+34 928 774 042

Viktig informasjon

Trafikken kan oppleves som forstyrrende for enkelte rom som vender mot gaten.

Resepsjon 24 timer
Ja
Offisiell klassifisering
***
Bygget
1970
Sist oppusset
2006
Antall rom
481
Strømstyrke
220
MasterCard
Ja
Visa
Ja
Parkering
Ja
Type parkering
Gate
WiFi
Ja
WiFi i fellesområdene uten kostnad
Ja
WiFi i rommene/leilighetene uten kostnad
Ja

Rommene

WiFi
Ja
Luftkondisjonering
Ja
Luftkondisjonering i perioden:
20/6-20/9
Rengjøring
7 dager per uke
Tv
Ja
Telefon
Ja
Bad/dusj og wc
Ja

Mat og drikke

Frokost er inkludert og halvpensjon og All Inclusive kan bestilles som et tilvalg.

All Inclusive

Mat og drikke

Frokost-, lunsj- og middagsbuffé med måltidsdrikke (lokal vin, øl, brus eller mineralvann). Nasjonal alkohol, vin, øl, brus og mineralvann, barservice til kl. 23 (anviste barer/tider).

Snacks serveres i bassengbaren kl. 12.30–16. Kl. 15.45–17 serveres kaffe, te og kaker.

For øvrig

Restaurant- og bartider vil bli opplyst om ved ankomst til hotellet. Noen aktiviteter er inkludert i en begrenset periode. Endringer i innholdet kan forekomme i løpet av sesongen.

Bufférestauranter
1
Restaurant
Ja
Bassengbar
Ja
Bassengbar
1
Frokost
Buffé, Kontinental
Lunsj
Buffé
Middag
Buffé
Halvpensjon
Ja
All Inclusive
Ja
Halvpensjon er frokost og middag
Ja
Måltidsdrikke er inkludert i halv- og/eller helpensjon.
Nei
Middagsantrekk
Ja
Kleskode
Ikke shorts
Frokost
Ja

Avstand

Shopping
300 m
Sentrum
1.5 km

Strand

Bad/strand (korteste avstand)
50 m
Bad/strand (maks avstand)
100 m
Type strand
Rullesteinstrand, Sandstrand

Basseng

Det ene bassenget varmes opp 21/12–20/3 til ca. 22 grader, temperaturen kan variere i løpet av dagen avhengig av utetemperaturen.

Utendørsbasseng
Ja
Basseng
3
Barnebasseng
Ja
Barnebasseng
2
Separat barnebasseng
Ja
Ferskvannsbasseng
Ja
Oppvarmet basseng
Ja
Oppvarmet utendørsbasseng (min 22 grader)
1
Oppvarmet basseng
22 C
Oppvarmet basseng i perioden:
20/12 - 20/03
Boblebad
Ja

Avslapping

Badstue og massasjebehandlinger mot kostnad.

Spa
Nei
Massasje
Ja
Badstue
Ja

Barn og ungdom

Lekeplass
Ja

Tilgjengelighet

Bygninger
1
Antall etasjer i den høyeste bygningen
8
Heis
Ja
Heis i alle bygningene
Ja

Vår service: Døgnet rundt via TUI-appen

  • Gjelder fra 2024-10-15 til 2025-05-01
  • Gjelder fra 2025-05-01 til 2025-11-01

Service via TUI-appen

TUI-appen er den enkleste måten å nå oss døgnet rundt, når det passer deg. Via Spør guidene i appen kan du sende meldinger på norsk og få raske svar, både før og under ferien din. Vi kan hjelpe deg med å bestille utflukter og leiebil, gi deg restauranttips og vise deg hvor du finner den beste shoppingen eller de fineste strendene. Vi hjelper selvfølgelig også med praktiske spørsmål som kan dukke opp, slik at du får en fin og avslappende ferie. Du kan også nå oss på telefon døgnet rundt for hastesaker.

Vår service: TUI-guider på hotellet og TUI-appen døgnet rundt

  • Gjelder fra 2025-10-15 til 2026-05-01

Møt TUI-guidene på hotellet

Vårt internasjonale guideteam er på hotellet minst et par ganger i uken. Vi kan hjelpe deg med å bestille utflukter og leiebil, gi deg restauranttips og vise deg hvor du finner den beste shoppingen eller de fineste strendene. Vi hjelper selvfølgelig også med praktiske spørsmål som kan dukke opp, slik at du får en fin og avslappende ferie.

Service via TUI-appen døgnet rundt

TUI-appen er den enkleste måten å nå oss når det passer deg. Under Spør guidene i appen kan du sende meldinger på norsk og få raske svar, både før og under ferien din. Du kan også nå oss på telefon døgnet rundt for hastesaker.

Komme til hotellet

Flytid

Flytiden varierer avhengig av hvilken dato og flyløsning du velger. Ca. 5 t 50 min fra Oslo/Gardermoen.

Transfertid

Beregnet transfertid er cirka 40 minutter fra flyplassen på Gran Canaria (LPA). Når du bestiller reisen ser du hvilke transferalternativer som er tilgjengelige. Du kan også bestille transfer ved å logge deg inn på myTUI-kontoen din etter du har bestilt reisen.

Her kan du lese mer om transport »

Avstand

Shopping
300 m
Sentrum
1.5 km

Strand

Bad/strand (korteste avstand)
50 m
Bad/strand (maks avstand)
100 m
Type strand
Rullesteinstrand, Sandstrand

Kundevurderinger

TUIs kundevurderinger

7.6 av 10

419 Kundevurderinger
  • Rengjøring
    8.8 av 10
  • Maten
    7.7 av 10
  • Bassenget
    8.4 av 10
  • Hotellservice
    8.5 av 10
  • Rom
    7 av 10

Sist oppdatert: 03.02.2025

Helt greit

  • 5 av 10
Jeg vil anbefale Relaxia videre med forbehold att man er klar over att det er ett litt gammelt ikke 10/10 hotell men noe nærmere 5/10 begrunn av ting som rust på rommet, å bråk av trafikk. Hygiene og mat er bra. Helt greit hotell

Helt grei ferie, lote tilstede værelse av guide fra TUI og kabin personalet på vei hjem stresset noe vanvittig når vi skulle av flyet.

  • 9 av 10
Hotellet var supert. Men kunne hatt håndsprit på de forskjellige stasjonene der maten stod.
Samboer ble syk et par dager før vi reiste hjem

Gran Canaria - Relaxia Beverly Park

  • 5 av 10
Logistikken med måltidene var til tider elendig.
Kun en som skulle betjene alle hotellets gjester med alkoholholdig drikke
Ingen kaffe servering til lunsjen.
En del av rettene var tomme for lenge før etterfyll.
Til tider for liten kapasitet i «grillen» dvs der de stekte dagens middag fortløpende for servering

Helt ok hotell

  • 8 av 10
Helt greit hotell med hyggelig betjening.
Maten var variert og god, synes i hvert fall vi som ikke er ute etter noe gourmetopplevelse på tur.
Rommet kunne ha vært større, men på den annen side er tiden man er på rommet minimalt.

Ferie vinter 24.

  • 8 av 10
Flott hotell, god plass ved bassengene og alltid nok solsenger. Savnet kaffen tell lunch og middag ellers godt utvalg på menyen.
Alt i alt en fin opplevelse.

Hotel erfaring

  • 7 av 10
Skuffelsen av at det var lite i baren som gikk under all inclusive og derfor misledende

Grand Canaria

  • 7 av 10
helt okej, litt samme utbud av mat hela uken.
Typiskt spansk standard litt slitet men helt ok.

Relaxia beverly park

  • 8 av 10
Hotellet begynner å dra på årene og trenger oppussing. Men det var godt renhold og blide ansatte som yt god service. Maten i allinclusiven var ok med tanke på prisen.

Rolig stemning, god plassering

  • 6 av 10
Hotellet har nok pusset opp noe de siste år, men også mye som står på listen over det som burde pusses opp. Badekar/dusj er tydelig gammel med rust og avlakking. Vi byttet også rom fra 1. til 6. etasje, og selv om dette var samme standard, så var det nye rommet hakket koseligere og innbydende.
I resepsjonen sto det ofte fire kvinner som aller mest gikk fra pc til pc, printet ark etter ark og snakket spansk med hverandre. Men fikk etterhvert det vi spurte om. En mann her var superkjapp og serviceminded og snakket med oss mens han lette etter info.
Veldig imponert over effektivitet og service at de som jobbet i restauranten. Vi hadde all inclusive. Godt utvalg av god mat.
Generelt eldre gjester da vi var her i januar, så en god og rolig avslapning. Kunne forresten vært ett pluss om vi hadde fått vannflasker enten på rommet eller i baren pga all inclusive. Tungvindt å gå med ustabile plastglass fra bar til basseng.

Godt hotell! Elendig resepsjonister

  • 6 av 10
Ekstremt sure og rett og slett sinte personalet i resepsjonen. De kjeftet mye på gjestene i kø. Ble selv møtt av en ubehagelig resepsjonist.
Jeg merket meg at konfliktnivået var høyt.

Kundevurderinger

  • av 10
  • Anonym