Acuario Lifestyle Hotel

  • Las Palmas, Gran Canaria, Kanariøyene, Spania
  • TUIs kundevurderinger:

Om hotellet

  • 4*
    Offisiell klassifisering
  • WiFi

Moderne hotell med sentral beliggenhet

På Acuario Lifestyle Hotel bor du sentralt og kun noen hundre meter fra den fine Las Canteras-stranden i Las Palmas. Vil du bo på et av de beste rommene, bestiller du en suite med stor terrasse.

Acuario Lifestyle Hotel har både dobbeltrom og suiter. Frokost er inkludert i reisens pris.

Strandliv på Las Canteras-stranden

På hotellet er det ikke basseng, men du bor kun 400 meter fra den fine sandstranden Las Canteras. Langs stranpromenaden ligger restauranter, barer og små butikker.

Shopping, barer og severdigheter

Rundt hotellet finner du Las Palmas store utvalg av shopping, restauranter og barer. Nærmeste lokale bussholdeplass er Parque Santa Catalina og noen hundre meter fra hotellet ligger det tekniske museet Elder.

Viktig informasjon

Hotellets takterrasse er stengt fra desember 2024 inntil videre på grunn av renovering.

  • Antall rom : 21

Kort om hotellet

Bad/strand
400 m
Shopping
10 m
Transfertid
ca. 30 min

Gjennomsnittstemperatur i Las Palmas

Adresse og telefon

Adresse
Calle Del General Vives 82, Las Palmas, Cran Canaria, Spain
Telefon
+34-928 847 616

Viktig informasjon

Resepsjonen er åpen dagtid
Ja
Offisiell klassifisering
****
Bygget
2018
Antall rom
21
Strømstyrke
220
Type parkering
Gate
WiFi
Ja
WiFi i fellesområdene uten kostnad
Ja
WiFi i rommene/leilighetene uten kostnad
Ja
Støynivå
Noe forstyrrende
Trafikk
Lokaltrafikk

Rommene

Emblem-rommene har moderne design i lyse farger og mange fasiliteter. Passer for deg som ønsker ro og komfort.

Noen rom har glassdør, med enten frostet eller klart glass, til toalettet/badet.

Hotellresepsjonen er åpen på dagtid, foreløpig åpningstid 10-18.

WiFi
Ja
Dobbeltrom
23 m2
Suite
28-37 m2
Luftkondisjonering
Ja
Luftkondisjonering uten kostnad
Ja

Avstand

Bussholdeplass
90 m
Offentlig transport
90 m
Shopping
10 m
Minimarked
70 m
Flyplass
25 km
Minibank
130 m

Strand

Bad/strand (korteste avstand)
400 m
Type strand
Sandstrand

Avslapping

Spa
Nei

Sport

Treningsrom
Nei

Tilgjengelighet

Bygninger
1
Antall etasjer i den laveste bygningen
3
Heis
Ja

Vår service: Døgnet rundt via TUI-appen

  • Gjelder fra 2024-11-01 til 2025-05-01
  • Gjelder fra 2025-05-01 til 2025-11-01
  • Gjelder fra 2025-11-01 til 2026-05-01

Service via TUI-appen

TUI-appen er den enkleste måten å nå oss døgnet rundt, når det passer deg. Via Spør guidene i appen kan du sende meldinger på norsk og få raske svar, både før og under ferien din. Vi kan hjelpe deg med å bestille utflukter og leiebil, gi deg restauranttips og vise deg hvor du finner den beste shoppingen eller de fineste strendene. Vi hjelper selvfølgelig også med praktiske spørsmål som kan dukke opp, slik at du får en fin og avslappende ferie. Du kan også nå oss på telefon døgnet rundt for hastesaker.

Komme til hotellet

Flytid

Flytiden varierer avhengig av hvilken dato og flyløsning du velger.

Det tar ca. 5 t 50 min fra Oslo/Gardermoen.

Transfertid

Beregnet transfertid er cirka 30 minutter fra flyplassen på Gran Canaria (LPA). Når du bestiller reisen ser du hvilke transferalternativer som er tilgjengelige. Du kan også bestille transfer ved å logge deg inn på myTUI-kontoen din etter du har bestilt reisen.

Her kan du lese mer om transport »

Avstand

Bussholdeplass
90 m
Offentlig transport
90 m
Shopping
10 m
Minimarked
70 m
Flyplass
25 km
Minibank
130 m

Strand

Bad/strand (korteste avstand)
400 m
Type strand
Sandstrand

Kundevurderinger

TUIs kundevurderinger

6.3 av 10

36 Kundevurderinger
  • Rengjøring
    6.6 av 10
  • Maten
    6.7 av 10
  • Bassenget
    2.5 av 10
  • Hotellservice
    7.1 av 10
  • Rom
    6.7 av 10

Sist oppdatert: 18.01.2025

Kundevurderinger

  • 5 av 10
Dårlig renhold
Det sto at det var tilgang takterrasse, den var stengt
Wc inne på rommet bak en dusjdør er ikke tilfredsstillende, måtte sette på musikk hver gang vi skulle på wc

Aquarius

  • 6 av 10
Dårlig på språk(engelsk). Litt slitt hotell. Varierende renhold. Ikke tilgjengelig takterasse. Sen innsjekk i forhold til ankomst til hotellet. Måtte vente 2 timer på rom. Mat (frokost) fikk vi på «Paparazzi» cirka 1 km fra hotellet. Grei frokost meny, men ville nok blitt kjedelig hvis oppholdet hadde vart i 14 dager.

Blanda drops

  • 7 av 10
WiFi fungerte ikke i det hele tatt. Frokost ble servert på en annen restaurant (Paparzzi). Kunne ha vært en fantastisk opplevelse da det var helt på strandpromenaden, med god utsikt over hav/strand, - MEN Frokost startet kl 09, noen ganger tok det 40 min bare for å få bestilt maten. Kaffen kom lenge før maten, noen ganger satt vi der opptil 1,5 time før vi var ferdig spist- Med FROKOST! Ikke en 5 retters middag!! Sure og uoppmerksom var de som jobbet der. Går med en og en meny, før de etter lang tid kommer tilbake for å ta bestilling. Selv om vi var der en uke, så kjente de oss ikke igjen, så veldig uoppmerksom!!
Dette er årsaken til at vi ikke vil anbefale hotellet, og det er veldig synd, for de som jobbet i resepsjonen var veldig hyggelig, servicemindet, ordnet oppgradering av rommet. Rommene var stilfull og lydisolert, og rene. Seng ok. Veldig sentralt og fin beliggenhet.
Si opp frokostavtalen med Paparazzi, så anbefaler vi dette hotellet på det sterkeste! Det var mange andre fine restauranter i området, som helt sikkert er glade for å få gjester!

Kundevurderinger

  • 7 av 10
Greit hotell men frokosten må bli mye bedre.