GRAND HOTEL EXCELSIOR

  • Amalfi, Amalfikysten, Italia

Om hotellet

  • 4*
    Offisiell klassifisering

Vidstrakt utsikt fra hotellet

Det klassiske Grand Hotel Excelsior har en høy beliggenhet i fjellsiden over Amalfi, med fantastisk havutsikt. Her kan du slappe av på en solseng på terrassen ved bassenget i den bratte fjellsiden.

Hotellet har:

  • Basseng og bassengbar
  • Restaurant og bar
  • Treningsrom
  • WiFi og minisafe
  • Døgnåpen resepsjon
  • Vaskeriservice

Rommene/leilighetene har:

  • Luftkondisjonering og sentralvarme
  • WiFi
  • Badekar/dusj og WC

Noen rom kan bestilles for fler enn ordinært antall, for eksempel et dobbeltrom som kan brukes av tre. Ytterligere person(er) sover da i en ekstraseng, som kan være en sammenleggbar seng eller sovesofa.

Her bruker vi hotellets benevnelse på romtyper.

Kort om hotellet

Bad/strand
3 km
Utendørsbasseng
Ja
Transfertid
ca. 1 t 30 min

Gjennomsnittstemperatur i Amalfi

Basseng

basseng
1
utendørsbasseng
Ja

Strand

Bad/strand
3 km

Mat og drikke

barer
1
restauranter
1

Sport

treningsrom
Ja
golf
Ja

Barn og ungdom

innendørs lekeområde
Ja

Avslapping

massasje
Ja

Viktig informasjon

antall etasjer
4
antall rom
97
siste store renovering
1998
byggeår
1960
luftkondisjonering
Ja
innsjekking
15:00
utsjekking
12:00
hage
Ja
minisafe
Ja
roomservice
Ja
WiFi på hotellet
Ja
heis
Ja
Offisiell klassifisering
****

Rommene

balkong eller markterrasse
Ja
badekar
Ja
dobbeltseng
Ja
hårføner
Ja
oppvarming
Ja
minibar
Ja
minisafe
Ja
dusj
Ja
TV
Ja

Adresse og telefon

Telefon
089830015
Adresse
Via Papa Leone X, 84011, Amalfi, Italy

Avstand

Sentrum
3,5 km

  • Gjelder fra 2025-05-01 til 2026-04-30

Service via TUI-appen

TUI-appen er den enkleste måten å nå oss døgnet rundt, når det passer deg. Via Spør guidene i appen kan du sende meldinger på norsk og få raske svar, både før og under ferien din. Vi kan hjelpe deg med å bestille utflukter og leiebil, gi deg restauranttips og vise deg hvor du finner den beste shoppingen eller de fineste strendene. Vi hjelper selvfølgelig også med praktiske spørsmål som kan dukke opp, slik at du får en fin og avslappende ferie. Du kan også nå oss på telefon døgnet rundt for hastesaker.

Komme til hotellet

Flytid

Reisetiden din avhenger av hvilken flyløsning du velger. Omtrent 3 timer og 15 minutter med direktefly fra Oslo-Gardermoen til Napoli flyplass.

Transfertid

Beregnet transfertid er cirka 1 time og 30 minutter fra flyplassen i Napoli (NAP). Når du bestiller reisen, vil du se hvilke alternativer som er tilgjengelige. Du kan også bestille transfer ved å logge på myTUI-kontoen din etter at bestillingen er fullført. Her kan du lese mer om transfer.

Strand

Bad/strand
3 km

Avstand

Sentrum
3,5 km