Grand Hotel Sunny Beach
- Sunny Beach, Bulgaria
Tripadvisor
Om hotellet
- WiFi
Sentralt og ved stranden – All Inclusive er inkludert
Grand Hotel Sunny Beach passer for deg som synes at beliggenheten er det viktigste. Hotellet ligger rett ved stranden og ikke nok med det, du bor i hjertet av Sunny Beach og her er det basseng med en liten solterrasse. All Inclusive er til og med inkludert i prisen.
Her bor du i enkle rom og det er kort vei til shopping, restauranter og barer. Det tar kun noen minutter å gå til shoppingsenteret Royal Beach Mall med 130 butikker og blomstergaten, der de fleste butikkene ligger.
Bad i basseng eller havet
Her er det ikke vanskelig å kombinere bad i det lille bassenget med salte bad i havet. Det er nemlig bare strandpromenaden som skiller bassengområdet fra stranden. Rund bassenget er det et lite soldekk med noen solsenger.
Internasjonale og bulgarske retter
Selv om du bor nær det meste, kan det være deilig å slippe å tenke på lommebok og budsjett i ferien, og heller ha mat og drikke inkludert på hotellet. I bufférestauranten serveres det både bulgarske spesialiteter og internasjonale retter.
- Antall rom : 200
Kort om hotellet
- Bad/strand
- 50 m
- Utendørsbasseng/Barnebasseng
- Ja/Ja
- Sentrum/Shopping
- 500 m/150 m
- Restaurant/Bar
- Ja/Ja
- Transfertid
- ca. 30 min
Gjennomsnittstemperatur i Sunny Beach
Adresse og telefon
- Adresse
- 8240 Sunny Beach, Bulgaria
- Telefon
- +359 554 228 00
Viktig informasjon
- Offisiell klassifisering
- ****
- Bygget
- 1970
- Sist oppusset
- 2006
- Antall rom
- 200
- Strømstyrke
- 220
- MasterCard
- Ja
- Visa
- Ja
- Område
- Strandområde
- Parkering
- Ja
- Gratis parkering
- Ja
- Type parkering
- Parkeringsplass
- WiFi
- Ja
- WiFi i fellesområdene uten kostnad
- Ja
- WiFi i rommene/leilighetene uten kostnad
- Ja
- Trafikk
- Bytrafikk
- Forstyrrelser
- Barer og folkeliv
- Luftkondisjonering på fellesområdene
- Ja
- Minisafe i resepsjonen
- Ja
Rommene
- WiFi
- Ja
- Dobbeltrom
- 20 m2
- Familierom
- 32 m2
- Luftkondisjonering
- Ja
- Luftkondisjonering uten kostnad
- Ja
- Kjøleskap
- Ja
- Rengjøring
- 7 dager per uke
- Hårføner
- Ja
- Vannkoker
- Ja
- Tv
- Ja
- Telefon
- Ja
- Bad/dusj og wc
- Ja
- Vegg-til-vegg-teppe
- Ja
Senger
- Dobbeltseng
- 200x200 cm
- Sovesofa
- Ja
- Enkeltseng
- 100x200 cm
- Sovesofa
- 60x150 cm
- Dobbeltseng
- Ja
- Enkeltseng
- Ja
Mat og drikke
Mat og drikke
Frokost-, lunsj- og middagsbuffé med lokal vin, øl, brus eller vann. Nasjonal alkohol, vin, øl, brus og vann, barservering (anviste barer/tider).
Kaffe, te, kaker og is serveres ca. kl. 15.30–16.30.
Øvrig informasjon
All Inclusive-innholdet og tider kan endres i løpet av sesongen, f.eks. i begynnelsen og i slutten av sesongen eller ved få gjester.
- Bufférestauranter
- 1
- Restaurant
- Ja
- Bar
- Ja
- Barer
- 3
- Bassengbar
- Ja
- Bassengbar
- 1
- Lobbybar
- 1
- Frokost
- Buffé
- Lunsj
- Buffé
- Middag
- Buffé
- All Inclusive
- Ja
- Middagsantrekk
- Ja
- Kleskode
- Casual, Ikke badetøy
- Luftkondisjonering i restaurant
- Ja
Avstand
- Transferbuss
- 50 m
- Bussholdeplass
- 500 m
- Shopping
- 150 m
- Minimarked
- 50 m
- Sentrum
- 500 m
- Flyplass
- 30 km
- Minibank
- 100 m
Strand
- Bad/strand (korteste avstand)
- 50 m
- Type strand
- Sandstrand
- Familievennlig strand
- Ja
- Solsenger på stranden uten kostnad
- Nei
Basseng
- Utendørsbasseng
- Ja
- Basseng
- 1
- Barnebasseng
- Ja
- Barnebasseng
- 1
- Barnedel i hovedbasseng
- Ja
- Maks dybde i bassenget
- 140 cm
- Lengde
- 29 m
- Bredde
- 14 m
- Størrelse
- 406 m2
- Bassenghåndkle
- Nei
- Oppvarmet basseng
- Nei
Avslapping
- Spa
- Nei
- Kostnadsfri adgang til spa/velværeområde
- Nei
Underholdning
- Underholdning for voksne
- Ja
- Underholdning for barn
- Ja
Sport
- Treningsrom
- Nei
- Vanngymnastikk
- Ja
- Bordtennis
- Ja
Barn og ungdom
- Internasjonal barneklubb
- Ja
- Barneseng
- Ja
- Barneseng
- 10
- Barnestol i restaurantene
- Ja
- Lekerom innendørs
- Ja
Tilgjengelighet
- Bygninger
- 1
- Antall etasjer i den høyeste bygningen
- 14
- Heis
- Ja
- Heisdør (bredde)
- 90 cm
- Hotellområdet er egnet for rullestolbrukere
- Ja
- Deler av området er funksjonstilpasset
- Bassengområde, Resepsjon/lobby, Restaurant
- Rampe til resepsjonen
- Ja
- Romdør (bredde)
- 80 cm
- Soveromsdør (bredde)
- 60 cm
- Baderomsdør (bredde)
- 60 cm
Vår service: TUI-guider på hotellet og TUI-appen døgnet rundt
- Gjelder fra 2026-05-01 til 2026-11-01
Møt TUI-guidene på hotellet
Vårt internasjonale guideteam er på hotellet minst et par ganger i uken. Vi kan hjelpe deg med å bestille utflukter og leiebil, gi deg restauranttips og vise deg hvor du finner den beste shoppingen eller de fineste strendene. Vi hjelper selvfølgelig også med praktiske spørsmål som kan dukke opp, slik at du får en fin og avslappende ferie.
Service via TUI-appen døgnet rundt
TUI-appen er den enkleste måten å nå oss når det passer deg. Under Spør guidene i appen kan du sende meldinger på norsk og få raske svar, både før og under ferien din. Du kan også nå oss på telefon døgnet rundt for hastesaker.
Komme til hotellet
Flytid
Flytiden varierer avhengig av hvilken dato og flyløsning du velger.
Det tar ca. 3 t 15 min direkte fra Oslo/Gardermoen til Burgas flyplass.
Transfertid
Beregnet transfertid er cirka 30 minutter fra flyplassen Burgas Airport (BOJ). Når du bestiller reisen, vil du se hvilke alternativer som er tilgjengelige. Du kan også bestille transfer ved å logge på myTUI-kontoen din etter at bestillingen er fullført. Her kan du lese mer om transfer.
Avstand
- Transferbuss
- 50 m
- Bussholdeplass
- 500 m
- Shopping
- 150 m
- Minimarked
- 50 m
- Sentrum
- 500 m
- Flyplass
- 30 km
- Minibank
- 100 m
Strand
- Bad/strand (korteste avstand)
- 50 m
- Type strand
- Sandstrand
- Familievennlig strand
- Ja
- Solsenger på stranden uten kostnad
- Nei
Kundevurderinger
Resa till Grand Hotel Sunny Beach
- 24.09.2025
Jag skulle också rekommendera hotellet om maten skulle vara bättre, godare och om det hade varit renare vid pool och i matsal.
Grand hotel Sunny Beatch
- 24.09.2025
Grand Hotel Sunny Beach
- 06.08.2025
Utmerket beliggenhet! Nært stranden og alt som skjer på strandpromenaden! Kort vei til gamle Nesebar, badeland og shopping! Liker at hotellet ikke var så stort. Rommet var veldig fint, og stort. God plass til bagasje-oppbevaring og ekstra seng. Rengjøringspersonalet gjorde en utmerket jobb på rommet de dagene vi hadde rukket å komme oss ut før de banket på. Positivt med safe og kjøleskap på rommet, og velfungerende aircondition. Supert med hårføner!
Så til det som ikke var så positivt:
Personalet var gjennomgående lite serviceinnstilt. Det var ikke mange smil vi så i løpet av en uken vi var der. Vi kommer til hotellet kl. 12.00 og får beskjed om å komme tilbake kl. 15 for innsjekk. Det har jeg aldri opplevd før på charterferie. Ikke fikk vi tilbud om lunsj (hadde all inclusive) eller å bruke bassengområdet i påvente av innsjekk. Det hadde kostet de lite og gitt et mye bedre førsteinntrykk.
Hotellet har 12 etasjer og to små heiser. Dette var et mareritt når man bodde et stykke over bakkeplan. Heisene var alltid opptatt og fulle.
Maten var ok. Lite utvalg av sukkerfrie drikkevarer. Matsalen var et mareritt mtp. akustikk og støy. Ikke noe hyggelig atmosfære. Veldig fint å sitte ute og spise når man fant et ledig bord der. Tydelig at flere synes det var best å sitte ute.
Leste mange skilter om at det ikke var lov å reservere solsenger ved bassenget, men ingen som håndhever reglene og fjerner håndklær på solsenger som står ubrukt i timesvis. Dette bør ikke overlates til gjestene å ta disse konfrontasjonene.
Animasjonsteamet burde styrkes sånn at de var i allfall to stykker - dette ville gjøre det lettere å engasjere flere gjester i aktiviteter og skape en hyggeligere atmosfære på hotellet. Det var mange barn på hotellet, men en mer interessert animatør hadde kanskje forsøkt å engasjere barna sånn at de fikk en arena å ble kjent. Animatøren henvendte seg lite til barna utenom barnedisco - som ikke treffer barn over 8 år.
Visste at vi ikke fikk utdelt badehåndklær til bruk ved basseng/strand, men mener at det hadde vært en service jeg og sikkert flere andre hadde vært villig til å betale for å ha tilgjengelig!
Balkongen på rommet skulle gjerne hatt en liten tørkesnor til vått badetøy.
Greit nok at dette er et 3-stjernes hotell, men vektskålen heller mot å ikke anbefale dette hotellet videre.
Grand hotel
- 12.07.2025
Grand Hotel Sunny Beach
- 09.07.2025
Veldig bra frokost, men dessverre sto ikke lunsj og middag til forventningene. Snacks på ettermiddagen var bra. Merket kke så mye til personalet, de var på en måte bare rundt der og gjorde jobben sin. Noen kunne nok spandert på seg et smil, men som erfarne Bulgariaturister vet vi at det er vanlig at de er slik.
Bra beliggenhet
- 02.07.2025
Grand Hotel Sunny Beach
- 14.08.2024
Vi fikk ett familierom i 3 etg og et stort rom i 11 etg. Det var liten ulempe at disse rommene ikke var i samme etasje, men det gikk bra.
Hotellet var i bedre stand enn inntrykkene vi fikk når vi googlet hotellet.
Det var god mat hver dag, mat serveringen starter 0730 og varer til 2030 med 2 opphold som varer max 1-1,5 timer.
Personalet er utrolig hyggelige!
Bassenget trenger en liten oppussing, men ellers fint uteområde, kort avstand til stranden, sentrum og Aqua Park!
Vi var veldig positivt overrasket over ferien!
Og en ting å være OBS på er at alt vannet havner utover hele badet når man tar en dusj. Gjerne ta en ekstra håndkle å bruke som "dusjlist"
Grand sunny beach
- 10.07.2024
Fint ,rent hotellrom. Renholderne var veldig nøye.
Veldig varierende og GOD mat hver dag!!!!!!(vi hadde all inklusive)
Noen av de ansatte kunne trengt et lite smilekurs,men stort sett var de smilende og imøtekommende
Hotellrommet
- 19.06.2024
De i resepsjonen kunne godt ha kostet på seg et smil.
All inclusive-nydelig og variert mat hver dag. God service.
Virdering av Grand hotell Bulgaria
- 19.06.2024